מכון ניופלד מספק מסלול הכשרה ליחידים בהנחיית הקורסים של ד״ר ניופלד. אנו מציעים קורס הכשרה להנחיית קורסי ניופלד באורך של שנתיים, המיועד לבוגרי אינטנסיב 2 המעוניינים ללוות הורים, מחנכים ומטפלים באמצעות הקורסים שלנו. תכנית זו כוללת לימודי ליבה, הכשרה בקורסים אותם הם מעונינים להעביר, השתלמויות תקופתיות והדרכה פרטנית עם חבר סגל המכון.

למי מיועדת התכנית

אנו מחפשים תלמידים בעלי תשוקה לפרדיגמה ההיקשרותית – התפתחותית ובעלי רצון להמשיך בהבנת פרדיגמה זו, בעלי חזון בקידום הגישה, עמדה מקצועית, אהבה והבנה של ילדים, אינטגרציה אישית של החומר, היכולת להבעה אישית בכתב ובע״פ והדבר החשוב ביותר הוא לב רך וראש טוב. נרשמים המעונינים לעבוד במתן הדרכות ו/או טיפולים פרטניים להורים ו/או ילדים על פי גישה זו צריכים להיות בעלי תואר מקצועי תואם כגון עבודה סוציאלית, ייעוץ, פסיכולוגיה, או רפואה וכן להיות פעילים בפרקטיקה המקצועית, בעלי רישיון בתוקף.

הסכמה עם עקרונות הגישה ההתפתחותית – היקשרותית

חשוב לנו שתלמידי התכנית יכירו ויסכימו עם עקרונות התכנית. אנו מעונינים לעבוד בשיתוף פעולה מלא ולכן נוודא התאמה זו מוקדם בתהליכי המיון לתכנית. אם אתם מעונינים לבדוק את התאמתכם לעקרונות, הנכם מוזמנים לעיין ב ״עקרונות הגישה ההיקשרותית התפתחותית״ ולשקול את התאמתכם לפני הגשת מועמדות.

תנאי קדם להצטרפות לתכנית ההכשרה

סיום הקורסים ׳אינטנסיב 1׳ ו׳אינטנסיב 2׳ נדרשים על מנת להגיש מועמדות לקורס הכשרה. אינטנסיב 1 מקנה מושגי יסוד והבנה בסיסית בגישה ההיקשרותית – התפתחותית והתנסות בשימוש בעדשות של היקשרות, צמיחה ופגיעות על מנת להבין ילדים מהפנים אל החוץ. קורס זה מתאים גם לאלה שכבר נחשפו לגישה ההיקשרותית – התפתחותית במסגרות לימוד אחרות ומאפשר ראייה כוללת ואינטגרציה בין המרכיבים השונים. בקורס אינטנסיב 2 ישנו יישום של הידע הנרכש באינטנסיב 1 על מנת להבין בעיות טיפוסיות אתן ילדים מתמודדים לאורך שנות התבגרותם.

מטרת ההכשרה ויעדי התכנית

מטרת ההכשרה להכשיר את האנשים המתאימים לכך בפרדיגמה ההיקשרותית – התפתחותית של דר׳ גורדון ניופלד, על מנת להתמחות בהעברת הקורסים של מכון ניופלד לאוכלוסיות אתן אתם עובדים.

יעדי התכנית:

 • התמחות בתיאוריה באמצעות לימוד הקורסים, השתלמויות ולימודי המשך לאחר סיום התכנית הדו-שנתית.
 • אינטגרציה אישית של התיאוריה באמצעות מענה על מטלות, כתיבה והדרכה פרטנית. הכתיבה כוללת תובנות אישיות אודות התיאוריה, ההתנסות המקצועית והאישית ואודות האתגרים הנלווים לגישה זו.
 • התנסות בהבנת ילדים באמצעות השתלמויות אודות ניתוחי מקרה של מנחים אחרים וכן באמצעות ניתוח מקרה אישי אחד במהלך הלימודים בתכנית.

אופן הלימוד

אנו מספקים הכשרה ותמיכה באמצעות מערכות מקוונות, אליהן ניתן להתחבר באמצעות מחשב ביתי עם חיבור לרשת. אין צורך בתוכנות מיוחדות. הדרכות פרטניות עם חבר סגל נעשות באמצעות הסקייפ. השתלמויות קבוצתיות מועברות באמצעות כיתה מקוונת. אמנם היכולות הטכניות להשתתפות בתכנית זו מינימליות, אך מצופה מהתלמידים לקחת אחריות על כל למידה טכנולוגית הנדרשת.

מעת לעת אנו מקיימים מפגשים קבוצתיים של כלל צוות המנחים להיכרות וחיזוק עבודתנו המשותפת.

עיקרי התכנית

 • הכשרה בהנחיית שלושת קורסי הליבה של המכון (שלושת החלקים של הכח להיות הורה)
 • הכשרה בהנחיית קורס נישה אחד (ילדים צעירים, גיל ההתבגרות, או עבודה בסביבה הבית ספרית)
 • הדרכה פרטנית חודשית במשך שנתיים
 • פרקטיקום עבור כל קורס
 • השתלמויות תקופתיות
 • העמקה בגישה ההיקשרותית – התפתחותית ויישומה בשדה

התכנית אינה מכשירה להנחיית קבוצות או להוראה. משתתפי תכנית ההכשרה ירכשו את המיומנויות הנדרשות לעבודתם, טרם הצטרפותם לתכנית.

דרישות התכנית

 • משך התכנית:  שנתיים
 • השתתפות בפגישות וצפיה בסרטונים המקוונים
 • מילוי מטלות כתיבה בסיום כל מפגש
 • השתתפות בהשתלמויות ומפגשי תמיכה
 • היכרות עם הקמפוס הוירטואלי ועם הבית העברי בתוך הקמפוס
 • הצגת חקר מקרה
 • ביצוע פרקטיקום עבור כל קורס בנפרד

אנו מניחים שלתלמידים שלנו מחויבויות קודמות של חיי משפחה וחיים מקצועיים והתכנית גמישה ומאפשרת לימוד עצמי בשעות הנוחות לך. עם זאת, נדרשות בין 3-5 שעות שבועיות פנויות על מנת להשתתף בתכנית. ככל שיש לתלמיד יותר זמן פנוי להשקיע בלימודים, כך הלימודים מעשירים יותר ומספקים יותר.

דרישות הפרקטיקום:

תלמידי התכנית אחראים על ארגון והנחיה של קורסי הפרקטיקום, כחלק מתכנית ההכשרה, תוך כדי קבלת תמיכה וליווי חבר הסגל.

תמיכה וליווי ועלויות המשך

אנו מחויבים לספק תמיכה אקטיבית בבוגרי תכנית ההכשרה לאורך שנים, בהשתלמויות, העשרה, ליווי אישי ובאמצעות הקמפוס הוירטואלי.

המנחים מתחייבים להעביר תמלוגים על סך 20% למכון ניופלד עבור הכנסה הנובעת מקידום הגישה. עלות זו תאפשר למכון להמשיך לתמוך בצוותי המנחים ולהפיץ את הגישה.

עלות תכנית ההכשרה

שכר הלימוד עבור שנתיים: 8900 ש״ח כולל מע״מ.

תנאי תשלום: 10% עם ההרשמה
20% עם תחילת הלימודים
30% לאחר ששה חודשים
היתרה עם תחילת שנת הלימודים השניה

הרשמה לתכנית ההכשרה

שם (חובה)

כתובת אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

פרט מדוע הנך מעוניין להשתתף בתכנית ההכשרה

פרט את הרקע המקצועי שלך

פרט את הרקע הלימודי שלך במכון ניופלד